Jubileusz 85-lecia działalności Związku

W dniu 10 września 2016 pszczelarze zrzeszeni w Związku  Pszczelarzy w Wiśle świętowali  85-lecie swojej działalności, w gronie zaproszonych gości i swoich rodzin.

Uświetnili naszą uroczystość: Tomasz Bujok – Burmistrz Wisły, Janusz Podżorski – Przewodniczący Rady Miasta, Zdzisław  Pilch – Przewodniczący Komisji Kultury,  Renata Czyż – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Andrzej Kudełka – Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła, Jerzy Nogowczyk – Prezes Gminnej Spółdzielni.

Na uroczystość przybyły delegacje: Śląskiego Związku Pszczelarzy z Zbigniewem Bińko – Prezesem i Marią Loska-Minas – Wiceprezesem,   Koła Pszczelarzy z Bystrzycy (Czechy) –  z Wladislawem Mrozkiem,  Koła Pszczelarzy z Czadcy (Słowacja) – z Slovakiem Martynem, Koła Pszczelarzy Mosty u Jablonkowa (Czechy) – z Milanem Motyką,   Koła Pszczelarzy z Ustronia – z Reginą Zakaszewską i Koła Pszczelarzy w Istebnej – z Władysławem Kaczmarzykiem,

Imprezę prowadził Jan Krzok Prezes Związku. Były podziękowania dla działaczy, krótkie filmowe wspomnienie o pszczelarzach z rodziny Krzoków z Osiedla Kobyla, która od pięciu pokoleń zajmuje się pszczelarstwem. Życzenia dla Związku złożyli zaproszeni goście.

Uroczystości  zakończył wspólny obiad. Dziękujemy Zarządowi za zorganizowanie uroczystości, a  Pani Krystynie
Sikorze i Paniom, żonom pszczelarzy za wspaniałe ciasta.

Posted in Strona Główna.